Üyelik/Kullanım Şartları

PLAKAMESAJ.COM ÜRÜN/ÜRÜNLERİ, WEB SİTELERİNİ, MOBİL UYGULAMALARINI KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİ BİR ŞEKİLDE OKUYUN

İçerik
1. PLAKAMESAJ.COM Servisi (bundan böyle “ Plakamesaj” olarak anılacaktır) çevrimiçi bir eğlence ve iletişim servisidir ve İnteraktif Grup şirketine (bundan böyle “İnteraktif Grup” olarak anılacaktır) aittir ve onun tarafından yönetilir.
2. Websitesinin kullanım şartları ve koşulları (bundan böyle “Şartlar” olarak anılacaktır), websitesi üzerindeki veya onun için yapılan her gönderi, e-posta, sms, mesaj ve diğer her türlü komünikasyon dahil olmak üzere fakat bununla da sınırlı olmaksızın websitesinin ve mobil uygulamaların tüm kullanımını, ve bunun gibi İnteraktif Grup tarafından yürütülen benzer servislerinde (“Komünikasyon”) kullanılmasını kapsar.
3. Bu websitesini ve servislerini kullanmakla, bu şartları kabul etme hakkınız olduğunu onaylamış oluyorsunuz.
4. Bu websitesini kullanmakla şartlara uygun hareket etmeyi kabul etmiş oluyorsunuz.
5. Şartları kabul etmemeyi seçtiğiniz takdirde,Websitesini ve servislerinden herhangi birini kullanmamalısınız (“Komünikasyon”).
6. İnteraktif Grup gerekli gördüğü herhangi bir zamanda bu şartlarda değişiklikler yapabilir. Bu revize edilmiş şartlar www.PLAKAMESAJ.COM adresinde yayınlanmasını takiben hemen yürürlüğe girer.
7. Bu Websitesini kullanarak, Komünikasyon, e-posta ve ağ kullanımı için gerekli donanıma ve yazılıma sahip olduğunuzu onaylıyorsunuz ve İnteraktif Grup’un Websitesinin sizin sisteminizle çalışacağına dair hiçbir tanıtım yapmadığını yada garanti vermediğini anlıyor ve onaylıyorsunuz.
8. İnteraktif Grup kendi grup şirketi olan İnteraktif Satış Teknolojileri, grup içindeki uygulamaları ve diğer firmalarla size içerik ve fırsatlar sağlamak için işbirliği içindedir.

Websitesi ve Mobil Uygulamaların Kullanımı

1. Bu hizmeti yanlızca ticari olmayan, tamamen kişisel amaçlarınız için kullanmalısınız.
2. Bilgilerinizi yanlış girmeniz, bizi ya da başka kullanıcıları yanıltmanız durumunda İnteraktif Grup ya da bu hizmetin hiçi bir zaman sorumlu olmayacağı gibi, durumun ortaya çıkması durumunda İnteraktif Grup hesabınızı pasif hale getirme, kaldırma hakkını kendinde saklı tutar.
3. Bu yazılım için alt lisans veremez veya İnteraktif Grup’un yazılı onayı olmadan bu hakkı uygulayamazsınız.
4. Buna bağlı olarak, şunları yapmamayı taahhüt ediyorsunıuz:
o Websitesini ticari veya iş amacıyla kullanmak;
o Websitesine erişiminizi, istenmeyen toplu mesajlar vb. gibi dağıtımını yapmak için kullanmak;
o İnteraktif Grup’un rızası olmaksızın diğer kullanıcılarla herhangi bir mal veya servisle ilgili anlaşmalar, işlemler yapmak, yada yapma teklifinde bulunmak, veya Websitesini reklam dağıtımınız veya yasal olmayan propoganda için kullanmak.
5. Websitesinde herhangi bir e-mail, posta adresi, telefon numarası, bağlantılar ve başka türlü herhangi iletişim detaylarınızı belirtmemelisiniz.


Telif Hakkı, Ticari Markalar ve diğer Fikri Mülkiyet Hakları

1. Aksi belirtilmediği takdirde, Websitesinde bulunan her uygulama (“Fikri Mülkiyet Hakları”), telif hakkı, tasarım hakkı, veritabanı hakları, patentler ve her türlü buluş hakları, know-how, ticari markalar (kayıt edilmiş veya edilmemiş olsun), ticari sırlar, ticaret ve iş ünvanları İnteraktif Grup’a aittir veya İnteraktif Grup şirketini temsilen Okan Tübek adına lisanslanmıştır. Burada belirtilen tüm haklar tamamen İnteraktif Grup’a ait ve saklıdır.
2. Aşağıdakileri yapmayacağınızı peşinen kabul ve garanti ediyorsunuz:
o Web Sitesine hack yöntemiyle izinsiz giriş yapmayacak veya girişiminde bulunmayacak, dağıtımını yapmayacak, değiştirmeyecek, Websitesinin tamamını ya da bir kısmını ve ayrıca Websitesinde bulunan bilgileri işbu Kurallar çerçevesi dışında herhangi bir başka amaçla aktarmayacaksınız;
o İnteraktif Grup’un önceden yazılı izni olmadan Websitesini kamusal ya da ticari amaçlar için kullanmayacaksınız
o İnteraktif Grup’un önceden yazılı izni olmadan Websitesine kazanç elde etmek için başka kaynakların hiper metin linklerini, URL linklerini, grafik linklerini, hiper bağlantılar veya diğer direk bağlantılar yerleştirmeyeceksiniz;
o İnteraktif Grup’un önceden yazılı izni olmadan üçüncü tarafların veya diğer websitelerinin lehine Websitesini ve içinde bulunan bilgileri ifşa etmeyecek, yayınlamayacak, kopyalamayacak, çoğaltmayacak, yazdırmayacak veya başka bir şekilde kullanmayacaksınız;
o Websitesini ve içinde bulunan bilgileri yasadışı, ahlak dışı ya da dürüst olmayan veya adil olmayan bir tutum olarak kabul edilecebilecek herhangi bir amaçla işleme almayacak veya başka bir şekilde kullanmayacaksınız;
o Websitesinde bulunan telif hakkı ve diğer müseccel hak bilgilendirmelerini siteden kaldırmayacaksınız.
3. Sizin tarafınızdan Siteye eklenen veya İnteraktif Grup’a kablo üzerinden ya da başka benzer bir yöntemle iletilen mesaj, bilgi ve malzemelerin İnteraktif Grup tarafından yeniden oluşturulmasına, dağıtımının yapılmasına, tercüme edilmesine ve düzenlenmesine, ayrıca yayınlanmasına İnteraktif Grup’a münhasır olmayan hak ile (basit münhasır olmayan lisans) bedelsiz ve karşılıksız olarak vermiş oluyorsunuz, şöyle ki, herhangi bir kişi herhangi bir yerden ve herhangi bir zamanda kendi seçimine göre çevrimiçi olarak bunlara ulaşabilir (topluma doğru iletişim hakkı), ve ayrıca Websitesine eklediğiniz veya başka bir yöntemle İnteraktif Grup’a ilettiğiniz malzemelerin içinde kendi resminiz bulunması durumunda, bu resminizin gösterilmesine ve daha ileride de kullanılmasına rıza vermiş oluyorsunuz.

Websitesi ve Mobil Uygulama Hizmetleri

1. Websitesinde linkleri olan üçüncü parti web siteleri İnteraktif Grup tarafından doğrulanmamış ve gözden geçirilmemiş olup bu tür üçüncü taraf websitelerine erişim ve bunların kullanımı tamamen sizin kararınızla yapılmakta olup ve riski ve sorumluluğu size ait olmak üzere kullanılmalıdır.
2. Size verilmiş kullanıcı adı ve şifre Websitesine kişisel erişiminiz ve kullanımınız için sağlanmaktadır ve İnteraktif Grup’un önceden alınan yazılı izni olmadan üçüncü kişilere ifşa edilmemelidir.
3. Şifrenizin başka kişiler tarafından ele geçirildiğini düşünüyorsanız, derhal İnteraktif Grup'a haber vermelisiniz, böyle bir durumda şifrenizin kötüye kullanılması ile ilgili tüm sorumluluk size aittir, İnteraktif Grup hiç bir sorumluluk kabul etmez.
4. İnteraktif Grup tarafından gönderilen tüm mesajlar ve bunların ekleri, tercihine gore herkese ve/veya sadece bu tür mesajlarda adresleri belirtilen kişilere ve/veya bunları teslim almaya hakkı olan diğer kişilere yöneliktir.
5. İnteraktif Grup ve Websitesi size otomatik olarak bilgilendirme ve/veya eğlendirme amaçlı e-posta iletileri ve reklam görselleri oluşturabilirler. Websitesini kullanmakla, bu standart mesajların size gönderilmesini ve tüm mesajların özgün olmayabileceğini kabul etmiş oluyorsunuz.
6. İnteraktif Grup, sizin tarafınızdan verilen hakları üçüncü taraflara devredebilir.

İletişim

1. İnteraktif Grup eğlence ve bilgi hizmetleri alanında hizmet vermektedir ve buna ilaveten üçüncü tarafların mesajlarının iletilmesi, muhafaza edilmesi, işlenmesi, formatlanması veya tercüme edilmesi, aktarılması ve diğer faaliyetleri ile iştigal eder. Bunu yaparken mesajlar seçilmez veya içeriği değiştirilmez.
2. Websitesindeki ve mobil uygulamalardaki mesajların içeriğini İnteraktif Gru’un kontrol etmek zorunda olmadığını, gönderilerin İnteraktif Grup’un kontrolünde olmadığını ve onlar üzerinde bir kontrol ve yargısı olamayacağını kabul ve tasdik ediyorsunuz. Tüm kişisel mesajlar İnteraktif Grup’un gönderilen metaryalleri ve içerikleri kontrol etmek veya değerlendirmek zorunda olmaması esasıyla yerleştirilir.
3. İnteraktif Grup tarafından başka türlü belirtilmediği takdirde, bireysel yazarlar tarafından iletilmiş her türlü iletişim ve mesajlarda ifade edilen görüşler İnteraktif Grup’un değil, yazanın kendisine ait görüşleridir. Özellikle, ancak bununla sınırlı kalmadan, mesajlardaki herhangi bir yorum, görüş veya açıklama için İnteraktif Grup sorumlu olmayacaktır.
4. İnteraktif Grup mesajlarda veya Websitesinde yer alan bilgi ve belgelerin doğruluğu, geçerliliği ve güvenilirliğini tanıtmaz ve garanti etmez ve bu tür malzemelerin kullanımından kaynaklanan herhangi bir kayıp veya hasar için sorumlu değildir.
5. Websitesindeki herhangi bir iletişimde, mesajda bulunan herhangi bir içerikten memnun olmamanız durumunda, İnteraktif Grup'a başvurmalısınız.
6. İnteraktif Grup herhangi bir nedenle herhangi bir iletişimin tamamını veya bir kısmını silme ve düzenleme hakkına sahiptir.
7. İnteraktif Grup sizin tarafınızdan websitesine halka açık (örn. Diğer kullanıcılar bu bilgi ve içeriği görebilir) olarak gönderilen ve yayınlanan bilgi ve içeriği, özellikle ama bununla da sınırlı olmaksızın, İnteraktif Grup'un ortak websitelerinde promosyon malzemeleri geliştirmek, yerleştirmek için ve benzer amaçlarla kullanma hakkına sahiptir.
8. Bu hizmeti aşağıda belirtilen şekilde kullanmayacağınızı ve ayrıca Websitesi üzerinden aşağıda belirtilen şekilde bildiri, metaryal ve iletişimi yayınlamayacağınızı veya iletmeyeceğinizi kabul ve taahhüt ediyorsunuz:
o Sivil veya cezai sorgulamaya neden olabilecek veya yasadışı olan;
o Herhangi bir üçüncü tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal eden;
o Bilgisayar virüsleri, trojanlar, solucanlar, mantık bombaları veya diğer kötü amaçlı yazılım veya veri içeren teknik olarak zararlı bilgisayar programları;
o Herhangi bir insana karşı küçük düşürücü, müstehcen, şiddet içeren, çirkin, pornografik, ayrımcı, ırkçı veya nefret ve şiddet çağrıştıran ya da bu şekilde yorumlanabilen yaklaşım;
o İnteraktif Grup veya websitesi dışında herhangi bir mal veya servisi tanıtan iş veya ticari amaçlı tanıtım;
o Terörizm, istismar, kumar ya da reçeteli ilaç, silah veya uyuşturucu satışı dahil olmak üzere, ancak bunlarla sınırlı olmayan herhangi bir yasadışı faaliyeti destekleyen;
o Şifreler, tıbbi bilgiler, gizli hükümet veya askeri bilgileri veya herhangi bir kişi hakkında gizli bilgilerde dahil olmak üzere, ancak bunlarla da sınırlı kalmayan, her türlü yasaklanmış materyal içeriği;
o Websitesinin veya İnteraktif Grup'un itibarına zarar verecek, kötü şöhret oluşturmasına neden olabilecek veya zarar verilmesini haklı çıkaran veya teşvik eden ya da bunlardan herhangi birine neden olan, kışkırtan nitelikte.
9. İnteraktif Grup'un sunduğu hizmetleri sizin kullanmanız ve iletişimler kurmanız sonucunda doğan sorumluluklardan İnteraktif Grup'u mesul tutmayacağınızı ve bu sorumlulukların size ait olduğu ile ilgili teminat vermeyi kabul etmiş oluyorsunuz.

İptal Politikası

1. İnteraktif Grup size bu websitesi üzerinde bazı servisleri ücretli olarak sunabilir. Bu servisler, özel kişilere ulaşmak, hızlı mesaj iletmek, profilinizi özelleştirmek için, ve daha fazla kişinin size ulaşabilmesi için profilinizi yukarı taşımak amacıyla bir çok fırsatı kapsamaktadır. Tüm bu servisler kayıt olduktan sonra satın alınabilmekte, değişik zaman dilimleri için bazılarına üye olabilme imkanınız bulunmaktadır. Bir kez herhangi bir servis için ödeme yaptığınızda, ödeme iadesi mümkün değildir.
2. Üyelik ana sayfanızdan istenilen bilgileri sağlayarak Destek ekibimizle bağlantıya geçmek suretiyle üyelik sürenizce yada yenileme sürecinde istediğiniz servis üyeliğinizi, istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Üyeliğiniz ödemiş olduğunuz üyelik süresi sonunda sonlandırılacak ve üyeliğiniz süresince kullanılmamış herhangi gün için ödeme iadesi yapılmayacaktır.
Lütfen dikkat:
Websitesini tamamen ve sadece kendi sorumluluğunuzda kullanmaktasınız. İnternet kullanımının bilinen risklerden biri şu ki, insanlar olduklarını söyledikleri kişiler olmayabilirler. Kullanıcılar yanlış, güvenilir olmayan veya yasadışı bilgiler verebilir, uygunsuz davranabilir veya kanunlara aykırı hareket edebilirler. İnteraktif Grup diğer kullanıcıların verdiği bilgilerin doğruluğunu kontrol etme imkanına sahip değildir. Bu konuda yalnızca siz kendi kararınızı verebilirsiniz ve bir ölçüde dikkatli davranmanız önerilir.
Websitesini ve sunduğu hizmetleri kullanarak, yukarıda açıklanan riskleri göze alıyor ve bu şartları kabul ediyorsunuz. İnteraktif Grup, kullanıcılardan, yazdıkları mesajlarda isim, adres, telefon numarası, e-posta adresi, konum, sık vb. gibi kişisel bilgileri belirtirken özenle dikkatli olunmasını ister.